in

14-vjeçari Portugez u bë më i riu në Europë të humbasë jetën nga korona-virusi

Ai u bë viktima më e re në Evropë e koronavirusit ka thënë i ati dhe se ai ka mbetur ‘i tronditur’ nga humbja e djalit të tij. Ky virus vrastar nuk e kurseu të ruin nga Potugalia edhe pse ai ishte në një gjëndje shëndetësore shumë të mire. Në shumicën e kohës i riu merrej me aktivitete sportive dhe kjo tronditi publikur më shumë.

 I riu portugez, Vitor Godinho, u bë personi më i ri që vdiq pasi u infektua me Covid-19 në orët e para të së Dielës (30.03.2020). Ai u raportua i vdekur në Spitalin Sao Sebastiao në qytetin Santa Maria de Feira, në zonën metropolitane veriore Portugeze të Porto. Babai i tij, i quajtur edhe Vitor Godinho, tani ka shprehur pikëllimin e tij për vdekjen e djalit të tij në mediat sociale.

Sistemi ynë i thjeshtë ju mundëson të flisni mëndjen tuaj. KRIJO NJË POSTIM!

Çfarë mendoni?

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Loading…

0

20 Shtetet Më Të Prekura Nga Korona-Virusi

Nju Jork ndërton spital në park