in

Brazil do konsiderojë largimin nga OBSH

Disa javë më parë Presidenti i SHBA, Donald Trump anulloi dhënien e pagesës për OBSH (Organizatën Botërore për Shëndetin). Kjo lëvizje e padëgjuar më parë pritet te ndiqet edhe nga Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro.

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro tha këtë të martë (9 Qershor 2020) se ai do të marrë në konsideratë tërheqjen e vendit nga Organizata Botërore e Shëndetit pasi të ketë kaluar pandemia e koronavirusit.

Sistemi ynë i thjeshtë ju mundëson të flisni mëndjen tuaj. KRIJO NJË POSTIM!

Çfarë mendoni?

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Loading…

0

Mendimi kritik është antidotë dhe shpëtim nga mjerimi

Brazili do fillojë testimet për Covir-19