in

Mbi 5000 gjoba qesharake në Spanjë

Shumë qytete në Spanjë sot janë bosh nga qarkullimi. Këto pamje janë nga Sevilla në Spanjë. Sot Spanja po përballet me betejën më të madhe në vite. Covid-19 duket se ka trembur shumë qytetarë dhe ngujimi në banesat e tyre duket si rruga më e mirë për momentin. Por kjo rrugëzgjidhje duket se nuk i pëzgjidhje duket se nuk i përshtatet të gjithëve. Shumë qytetarë kanë vendosur të mos u binden situatës plus dhe rregullave të vëna nga qeveria Spanjolle për të parandaluar shpërndarjen e virusit vrastar.

Në Seville të Spanjës, Garda Civile ka deklaruar se kanë dhënë më shumë se 5200 gjoba në ditët e fundit  për njerëzit që ende nuk i binden masave të rrepta që qeveria spanjolle ka vendosur për të frenuar përhapjen e virozës vrastare.

Gjobat janë të natyrës si ecja e kafshëve shtëpiake të rreme (fantazie). Këto janë llojet e deklaratave që ata kanë dhënë që të përpiqen të justifikojnë arsyet që të dalin jashtë banesave të tyre.

Garda civile deklaroi se personat deklaronin se po dilnin me kafshët e tyre shtëpiake që nuk ekzistonin dhe pas duke shkuar në shtëpitë e miqve të tyre për të ngrënë diçka. Jo vetëm kaq, por ata arrinin që tu mos bindeshin forcave të policisë duke i refuzuar të zbatohen rregullat e vëna.

Sistemi ynë i thjeshtë ju mundëson të flisni mëndjen tuaj. KRIJO NJË POSTIM!

Çfarë mendoni?

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Loading…

0

900.000 vënde pune të humbura në Spanjë që nga fillimi i krizës

Policia Franceze gjobit më shumë 350.000 njerëz për shkeljen e bllokimit të koronavirusit.