in

Mësuesit do të vlerësojnë notat pas anulimit të provimeve

Në Mbretërinë e Bashkuar (UK) janë anulluan të gjitha ekzaminimet për shkak të epidemisë së koronavirusit dhe notave do të jepen siaps vlerësimit të mësuesëve të tyre (kryesisht për nivelin GCSE and A-Level paralel me nivelin 9-vjeçar dhe gjimnaz këtu në Shqipëri). Kjo deklaratë është bërë publike nga vet qeveria. Ky njoftimi vjen pasi shumica e shkollave në Mbretërinë e Bashkuar mbyllën dyert e tyre për një shumicë nxënësish pafundësisht në përpjekje për të frenuar përhapjen e virusit. Por disa shkolla do të mbeten hapur për fëmijët e “punëtorëve kryesorë” të cilët janë në poste thelbësore në bërballjen me korona-virusin. Mësuesit në Mbretërinë e Bashkuar do të shohin lëndët, testimet dhe provimet të studentët dhe do të japin nota bazuar në ato të dhëna.

Sistemi ynë i thjeshtë ju mundëson të flisni mëndjen tuaj. KRIJO NJË POSTIM!

Çfarë mendoni?

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Loading…

0

Duket se korona-virusi “paralizon” diskutimet Kosovë – Serbi

Si ishte dhe si është transporti hekurudhor në Indi me një nga popullësitë më të dëndura në botë