in

Në Panama një vajzë 13-vjeçare humb jetën nga koronavirus

Një vajzë 13-vjeçare ka vdekur si pasojë e koronavirusit në Panama, thanë zyrtarët e shtetit shëndetësor në një deklaratë. Vajza e re po trajtohej në një spital pediatrik në Panama dhe të Dielën (22.03.2020) vajza ndërroi jetë, thanë zyrtarët.

“Vdekjet iu njoftuan sistemit epidemiologjik të [Ministrisë së Shëndetësisë] pasi Instituti Memorial i Gorgas kreu ekzaminimet rigoroze dhe përcaktoi që vdekjet ishin rezultat i komplikimeve të frymëmarrjes për shkak të COVID-19”, thanë zyrtarët e shtetit . Sipas ministrise së shëndetësisë asnjë informacion i mëtejshëm për adoleshenten nuk ishte në dispozicion menjëherë me ndonjë sëmundje kronike.

Sistemi ynë i thjeshtë ju mundëson të flisni mëndjen tuaj. KRIJO NJË POSTIM!

Çfarë mendoni?

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Loading…

0

Si ishte dhe si është transporti hekurudhor në Indi me një nga popullësitë më të dëndura në botë

Efektet e karantinës