in

Një asteroid i madh do të kalojë afër Tokës këtë të mërkurë

Një asteroid i madh do të kalojë afër Tokës këtë të mërkurë, por mos u frikësoni sepse largësia është shumë e madhe dhe nuk përbën asnjë rrezik. Asteroidi I quajtur 1998 OR2 nuk do të na godasë pasi do të kalojë 6.3 milion km larg planetit tonë.

Asteroidi i madh 1998 OR2 do të duket më mire kur ai të jetë afër prej 6.3 milion km nga planeti ynë të Mërkurën në mëngjes (29 Prill). Sipas studjuesve/shkencëtarëve të NASA shanset që ky shkëmb hapësinor të godasë token do të jenë zero.

Në të vërtetë, me qasjen e saj më të afërt, OR2 rreth 2 kilometra i gjerë (2,4 km) 1998 OR2 do të jetë akoma rreth 16 herë më larg nga ne se sa Hëna është nga Toka. (Hëna rrethon Tokën me një distancë mesatare prej 239,000 milje, ose 385,000 km.)

Sistemi ynë i thjeshtë ju mundëson të flisni mëndjen tuaj. KRIJO NJË POSTIM!

Çfarë mendoni?

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Loading…

0

Youtube shtrëngon rregullat për teoritë konspirative me Corona-virusin

George Orwell – kundërshtar i totalitarizmit