in

Nju Jork ndërton spital në park

Askush nuk e kishte menduar se një ditë Parku Qëndror (Central Park) në Nju Jork do të shndërrohej në një spital. Spitali në park do të përbëhet nga 14 tenda, 68 shtretër pacientësh dhe 10 ventilatorë, si dhe pajisje me rreze X dhe një farmaci, tha personeli. Mednohet se spitali në park do të mundësojë lehtësim në shtrim të pacientëve të shtuar së shumti në ditët e fundit.  

Spitalet e tjerë nuk kanë vënde dhe shtretër të mjaftueshëm për të përballuar fluxin. Spitalet dhe stafi mjekësor është i mbingarkuar,” tha Franklin Graham, presidenti i arantës Samaritan. “Ne po vendosim Spitalin tonë të Fushës Emergjente në Nju Jork për të ndihmuar në bartjen e kësaj barrë. Kjo është ajo që bën Samaritan’s Purse. Ne përgjigjemi në mes të krizave për të ndihmuar njerëzit në emër të Jezuit “.

New York është shndëruar në një nga epiqendrat e pandemisë në Sh.B.A. Më shumë se 33,000 njerëz në Nju Jork kanë testuar pozitivë për koronavirusin. Në mbarë vendin, mbi 60,000 raste janë konfirmuar, sipas Universitetit Johns Hopkins.

Sistemi ynë i thjeshtë ju mundëson të flisni mëndjen tuaj. KRIJO NJË POSTIM!

Çfarë mendoni?

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Loading…

0

14-vjeçari Portugez u bë më i riu në Europë të humbasë jetën nga korona-virusi

Vajza 12-vjeçare në Belgjikë humbë jetën nga koronavirusi