in

Objekt qiellor 5 herë më të madh se Jupiteri i afrohet Tokës

Sistemi i Alertit Tokësor në NASA ka zbuluar një objekt qiellor 5 herë më të madh se Jupiteri I cili po afrohet drejt nesh. Sot, astronomet po e shohin nga afër këtë objekt masiv qiellor që po vjen drejt nesh.

Astronomët kanë njoftuar se ky objekt është një kometë masive e cila është pesë herë më e madhe se vet Jupiteri. Në muaj Prill kur dhe parashikohet të kalojë token kjo kometë do të jetë e dukshme dhe nga Toka. Trupi gjigant qiellor njihet si C / 2019 Y4 (ATLAS).

Ajo u zgjodh nga Sistemi i Ndalimit të Fundit me Ndikim Tokësor Asteroid. Ky është një sistem robotik që u tregon astronomëve për objektet afër tokës përpara se ato të përplasen me planetin tonë.

Sistemi ynë i thjeshtë ju mundëson të flisni mëndjen tuaj. KRIJO NJË POSTIM!

Çfarë mendoni?

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Loading…

0

Policia Franceze gjobit më shumë 350.000 njerëz për shkeljen e bllokimit të koronavirusit.

Cilat janë pasojat e një shopërie injorante?