in

Plandemic dhe e vërteta e Coronavirus-it

Videoja e teorisë së konspiracionit “Plandemic” e thënë ndryshe Pandemi e planifikuar, kohët e fundit është bërë virale. Pavarësisht se YouTube dhe Facebook nuk e kanë aprovuar/lejuar (kërkoni në google me termin ‘Plandemik’), ajo vazhdon të ngarkohet nga njerëz të thjeshtë dhjetra herë në ditë (për arsye se Youtube dhe facebook e fshijnë menjëherë) dhe të shikohet miliona herë çdo ditë.

Videoja është një intervistë me teoricienin e komplotit Judy Mikovits, një ish studiuese e “poshtëruar nga struktura të fshehta” për virologji i cili beson se pandemia e COVID-19 bazohet në mashtrim të gjerë, me qëllim përfitimin nga shitja e vaksinimeve. Ajo gjithashtu thekson se struktura brënda shtetit i kanë vjedhur/rrëmbyer kërkimet e saj dhe me ato ata kanë krijuar një “koktel” me viroza për të fuqizuar efikasitetin dhe për të arritur dëmin më të lartë te njëriu.

Ajo gjithashtu thekson se me ligjet e natyrës virusi nuk ka si qëllim të vrasë mbartësin pasi do të vrasë vetveten gjë që nuk bazohet po në rregullat e natyrës dhe mbijetesës. Të gjithë e dimë që virusi në vetvete është një formë gjallese. Kështu që virusi natyrshëm jeton dhe ka jetuar që nga ekzistenca e njeriut brënda në trupin e mbartësit.

Judy Mikovits përmënd se ky virus është i pregatitur në laborator për qëllime të ndryshme, dhe njëra prej tyre është përfitimi monetar, pasi është faktuar që shumë kompani farmaceutike kanë investuar miliona dollarë për ta bërë këtë virus vrastar për të mundësuar shitjen e vaksinës, e cila nuk është gjë tjetër veçse një antidotë që nuk ndihmon por mund të ketë edhe efekte anësore në të ardhmen.

Videoja është e përhapur në masë dhe është mbështetur nga shumë mjek të pakorruptuar të nivelit të lartë me reputacion të shëndoshë anembanë globit. Ata bien dakort me Judy Mikovits (dhe zonja në fjalë është e nivelit më të lartë të studimeve virale në SHBA dhe botë) se këtu diçka nuk shkon, nëse këto shikohen në baza shkencore. Por këtu ka shumë mjek të tjerë që me shumë gjasa nuk e dëshirojnë të vërtetën të dalë në sipërfaqe dhe e kanë etiketuar këtë video si “teori konspirative”.

Atëherë nëse kjo është një teori konspirative, përse është e ndaluar shikimi i videos në youtube dhe facebook, dhe përse specifikisht kjo video konspirative ndalohet të shikohet ndërkohë që në interenet ka me mijërta video të tjera konspirative. Madje ka video konspirative që cënojnë rrëndë reputacionin e NASA për uljen e njeriut të parë në Hënë, por kjo nuk përben asnje problem, ndërsa demaskimi i Judy Mikovits me prova bindëse është. Ajo dhe shumë mjek, shkenctarë dhe studjues të cilën nuk duan të mashtrojnë publikun, (pasi janë të betuar në ligjin e Hipokratit) besonje dhe theksojns se kjo është një loje me kosto të mëdha jete për të gjithë njerëzimin në planet.

Sistemi ynë i thjeshtë ju mundëson të flisni mëndjen tuaj. KRIJO NJË POSTIM!

Çfarë mendoni?

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Loading…

0

Fshati misterioz 5000 vjeçar nga koha e Neolitit

Mendimi kritik është antidotë dhe shpëtim nga mjerimi