in

Vdes një zyrtar i lartë në Sërbi

Një zyrtar i lartë në qeverinë e Serbisë vdiq nga koronavirusi të Mërkurën. Ky lajm është bërë i ditur nga një zyrtar shëndetësor. 63 vjeçari Branislav Blazic, me postin sekretar në Ministrinë e Mbrojtjes së Mjedisit, vdiq vetëm disa ditë pasi u shtrua në spital me simptoma të infeksionit të koronavirusit, tha Daria Kisic Tepavcevic, zëvendësdrejtori i Institutit për Shëndetin Publik.

Rasti i fundit ishte viktima e 28-të dhe 1,060 raste janë të konfirmuara të infektuar nga koronavirusi duke përfshirë këtu  dhe Milutin Knezevic, një peshkop në Kishën Ortodokse Serbe, i cilii iu nënshtrua sëmundjes të hënën.

Sistemi ynë i thjeshtë ju mundëson të flisni mëndjen tuaj. KRIJO NJË POSTIM!

Çfarë mendoni?

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Loading…

0
10

10 çmënduritë ndryshe se si të ruheni nga koronavirusi

Putin befason! Ai dërgon një aeroplan më ndihma në SHBA kundra koronavirusit