in ,

Veterani 104 vjeçar i luftës së dytë botërore feston fitores ndaj koronavirusit

Këtë të mërkurën (01.04.2020), familja mirëpret jashtë shtëpisë së veteranëve me torta dhe festive 104 vjeçar veteranin të luftës së dytë dotërore Edward C. Allworth pasi u rikuperua nga sëmundja vdekje-prurëse korona-virusi.

Familja në Oregon, e pritë të gjithë me largësi prej 6 metrash për të ruajtur distancën sociale.

Në ditëlindja e 100-të të Lapschies kishte mbi 200 njerëz të pranishëm, kështu që lidhja e së mërkurës ishte pak e vogël në krahasim. Jo më shumë se 25 ditë më parë ai u spitalizua për simptomat e tij të para dhe 19 ditë pasi ai kishte ethe, Lapschies besohet të jetë i mbijetuari më i vjetër i koronavirusit në botë.

Me një të qeshur të përzemërt, Lapschies tha: “Unë nuk e di”. Duke ndaluar për një minutë, ai shtoi: “Vetëm iku. Uluni këtu dhe ju mund të shpëtoni nga çdo gjë. ”

Sipas mjekut të tij, Lapschies kishte një rast të moderuar të virusit por ai kurrë nuk zhvilloi raste më të rënda të frymëmarrjes, tha Dr. Rob Richardson, një nga dy mjekët që mbikëqyrin kujdesin në shtëpinë e veteranëve.

Sistemi ynë i thjeshtë ju mundëson të flisni mëndjen tuaj. KRIJO NJË POSTIM!

Çfarë mendoni?

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Loading…

0

Zanatac është zbuluar se përmban gjurmë të kimikateve kancerogjene

Doktori i mbijetoi dy herë kancerit, por humbi jetën nga korona-virusi