in

Youtube shtrëngon rregullat për teoritë konspirative me Corona-virusin

YouTube ka ndaluar të gjitha videot e teorisë së konspiracionit që lidhin “gabimisht”simptomat e koronavirusit në rrjetet 5G. Shërbimi në pronësi të Google tani do të fshijë videot që shkelin politikat kundër teorive konspirative. Youtube më parë ishte kufizuar në zvogëlimin e frekuencës që u rekomandonte atyre në seksionin Up Next.

Kjo ka pasuar me një intervistë të drejtpërdrejt me teoricienin e komplotit David Icke të hënën, në të cilën ai e lidh teknologjinë G5 me pandeminë Corona-virus. YouTube tha që video do të fshihen. Gjatë intervistës, Z. Icke pohoi në mënyrë se “ka një lidhje midis 5G dhe kësaj krize shëndetësore”.

Dhe kur u pyet për reagimin e tij ndaj raporteve të mos pranimit të vendosjes së antenave 5G në Angli dhe Irlandën Veriore, ai u përgjigj: “Nëse 5G vazhdon dhe vendos këto antena, jeta njerëzore siç e dimë do të marrë fund … kështu që njerëzit duhet të marrin një vendim “.

Disa përdorues më pas thirrën për sulme të mëtejshme mbi kullat 5G në komentet që shfaqeshin përkrah Z. Icke gjithashtu pohoi se një vaksinë koronavirus, kur një e tillë zhvillohet, do të përfshijë “mikrochipa nanoteknologjike” që do të lejojnë njerëzit të kontrollohen. Ai shtoi se Bill Gates i cili po ndihmon fondin për hulumtimin e vaksinës Covid-19 duhet të burgoset. Pikëpamjet e tij shkruan pa diskutim për pjesën më të madhe të shfaqjes dy orë e gjysmë.

Sipas Youtube kjo video e drejtëpërdrejtë kishte arritur shkelje të politikave të përditësuara nga vet youtube ditë e fundit. Intervista u ndoq nga rreth 65,000 njerëz ndërsa transmetohej live, dhe disa prej ndjekësve klikuan një buton në ekran për të stimuluar pagesa për të bërë reagimet e tyre të bisedës live më tërheqëse.

YouTube fshiu vetëm përmbajtjen pasi sesioni kishte mbaruar, pavarësisht se ishte në dijeni të transmetimit ndërsa intervista ishte në vazhdim. “Ne kemi politika të qarta që ndalojnë videot që promovojnë metoda të pajustifikuara mjekësore për të parandaluar koronavirusin në vend të kërkimit të trajtimit mjekësor, dhe ne shpejt heqim videot që shkelin këto politika kur flamurin tek ne,” i tha një zëdhënëse e YouTube për BBC.

Teoritë e konspiracionit që lidhin sinjalet 5G me pandeminë e koronavirusit vazhdojnë të përhapen pavarësisht se nuk ka prova që sinjalet e telefonisë celulare paraqesin një rrezik për shëndetin. “Prova nuk pasi askush nuk është lejuar të bëjë testime për ta provuar atë të vërtetë” tha një komentues.

Shumë sugjerojnë se 5G dëmton sistemin imunitar, ndërsa të tjerë pretendojnë se virusi po përdor disi valët e radios të vet rrjetit për të zgjedhur viktimat, duke përshpejtuar përhapjen e tij.

Ndërsa 5G përdor frekuenca të ndryshme radiofonike paraardhësve të tij, është e rëndësishme të pranojmë që brezi i valës së përfshirë është akoma “jo-jonizuese”, do të thotë se i mungon energjia e mjaftueshme për të shkëputur lidhjet kimike në ADN në qelizat tona për të shkaktuar dëme.

Sistemi ynë i thjeshtë ju mundëson të flisni mëndjen tuaj. KRIJO NJË POSTIM!

Çfarë mendoni?

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Loading…

0

Greqia vazhdon të shesë pronat shtetërore

Një asteroid i madh do të kalojë afër Tokës këtë të mërkurë